«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Akşam Saati Kilo Yapmayan Atıştırmalıklar

Akşam Saati Kilo Yapmayan Atıştırmalıklar

Akşam Saati Kilo Yapmayan Atıştırmalıklar

Hepimiz atıştırmalık ürünleri oldukça çok severiz. Ve özellikle akşamları televizyon karşısında en fazla tükettiğimiz yiyeceklerin başında atıştırmalık abur cuburlar gelmektedir. Oysaki bu abur cuburlar pek de sağlıklı değildir bu abur cuburları tüketmek yerine daha sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayarak tüketmek çok daha faydalı olacaktır. Hem sağlık açısından hem de kilo kontrolünü sağlayabilmek açısından bu tarz abur cuburlardan ve atıştırmalıklardan uzak durup daha sağlıklı atıştırmalıklar tercih etmek gerekir.

Akşamlarım televizyon izlerken dizi film gibi alışkanlıklarınız varsa hemen herkesin aklına ilk olarak en çok bilinen cips kola çekirdek tarzında atıştırmalıklar gelir ve bunları tüketirler ve buda ilerleyen dönemlerde obeziteye kadar yol açan hastalıklara sebep olur. Bu nedenle bu tarz atıştırmalıklar yerine daha sağlıklı atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı Atıştırmalıklar

Sağlıklı atıştırmalıklar yağ oranı daha az daha sağlıklı olan atıştırmalık çeşitleri olabilir. Örneğin akşamlarım hazırlayacağınız patlamış mısır atıştırmalıklar içerisinde hem en keyifli hem de diğer atıştırmalık türlerine göre çok daha az kalorili olan bir atıştırmalık türüdür. Tabii ki patlamış mısırı az yağ ve çok az tuz ile hatta mümkünse yağsız ve tuzsuz yaparak tüketirseniz akşamları kilo yapan abur cuburlardan uzak durmuş olursunuz. Bunun yanı sıra  salatalık dilimleri havuç dilimleri ya da fırınlanmış kabak dilimlerim akşamları atıştırmalık olarak tüketilebilir. Yine akşamları kilo aldırmayan sağlıklı abur cuburlar arasında çiğ kuruyemişler çok fazla olmamak kaydıyla tüketilebilir.

Lezzetli Atıştırmalıklar

Fırında yağsız bir şekilde yapılan sebze cipsleri de tüketilebilecek atıştırmalıklar arasındadır. Yine fit kurabiye çeşitleri  buğday patla gibi ürünlerde kullanılabilir. Son zamanlarda yoğurtlu tarifler de televizyon dizileri veya filmleri karşısında sıklıkla tüketilen atıştırmalık listelerinin başında gelir. Baharatlı yoğurt çeşitleri fırınlanarak hazırlanmış cips türleri ile bir arada oldukça lezzetli ve sağlıklı olan atıştırmalıklar arasındadır. Yine çok aşırıya kaçmadan hazırlanan meyve tabakları da sağlıklı olan  atıştırmalık listesi içerisinde yer alır. Yine son zamanlarda çok fazla yapılan meyve kuruları da şeker oranı düşük olan atıştırmalıklar arasındadır portakal çilek mandalina gibi meyveler kurutularak akşamları atıştırmalık olarak tüketilebilir.

Daha fazla Pratik Yemek Tarifi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz