«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Anne Yemekleri Gibi Yemek Yapmak

Anne Yemekleri Gibi Yemek Yapmak

anne yemekleri gibi yemek yapmak

Anne Yemekleri Gibi Yemek Yapmak

Anne yemekleri, aslında geçmişe özlem olarak bilinir. Çocukluğunda annesinin yaptığı lezzetleri tadanlar; belli bir yaştan sonra o dönemlere duydukları özlemi, anne yemekleri ile tasvir ederler. Anne Yemekleri Gibi Yemek Yapmak her genç kızın hayalidir. Evlendiği zaman kendi eşine ve çocuklarına yapacağı yemeklerde, hep o tadı ve kokuyu arar.

Annesinin yaptığı en basit şeyler bile hafızalarda farklı duyguları çağrıştırır. Çocukluğumuzun sıcak duygularına tercüman olan yemekler, üzerinden geçen onca yıla rağmen tadını damaklarımızdan eksik etmez. Dünyanın en meşhur lokantalarında bile bulamayacağımız lezzetleri, anne yemeklerinde çok rahatlıkla tadabilirsiniz. Çocukluk çağından itibaren, damak tadı bu lezzetlere alışan insanlar, hangi yaşa gelirlerse gelsinler başka lezzetlerde aynı tadı yakalayamazlar.

Öğrencilerin Aradığı Lezzet: Anne Yemeği Gibi Yemek Yapmak

Kendi evimizde aynı ölçülerle yaptığımız tariflerde bile o tadı alamadığımız zamanlarda burnumuzun direği sızlar. Evden uzakta geçirilen zamanlarda, en çok özlem duyulan şeydir anne yemekleri. Uzak bir yerden eve gelirken siparişler verilir. Anne şu yemekleri yapsam canım çekti diye. Anneler, büyük bir özenle hazırladıkları sofralarda hasret çektikleri çocuklarını dört gözle beklerler.

Çocuklarda önce yemeklere sonra annelere hasret kalırlar. Özellikle öğrenci yurtlarında, kokusunun burnunuzda tüttüğü lezzetler arasında yer alan anne yemekleri, tatillerde annenizin mutfakta esir olmasının en büyük sebebidir. Hiçbir yemek kitabında tarifini bulamayacağınız için anne yemekleri gibi yemek yapmak, herkesin harcı olmayan bir durumdur. Önceden yapılmış yemeği, yeni yemekle harmanlayarak ortaya farklı bir lezzet şöleni çıkaran kişidir anne.

Yemek Seçen Çocuklara Anne Yemeği Gibi Yemek Yapmak

Kısaca anne sütü gibi vazgeçilmezdir anne yemekleri. Anne yemeğinin anne yemeği olmasını sağlayan, aslında yılların deneyimdir. İçine sevgi ve şefkat eklenirse yemeğe doyulmayan efsane lezzetlerdir anne yemeği. Yemek seçen çocuklar için yeni numaralar kullanılarak süslenerek allı pullu hale getirilen yemeklerdir anne yemekleri. Tarifi ne kadar alınsa da, lezzeti aynı tadı vermediği için tutturulamaz anne yemekleri.

Aç olmadığınız zaman bile duydunuz kokunun cazibesine kapılarak yemek isteyeceğiniz nadide tatlar arasındadır. Sebze ağırlıklı posa içeren ev yemekleri sağlığını korumak isteyenlerin tercih ettiği alternatifler arasında yer alır. Anne yemekleri gibi yemek yapmak için annelerimizin kıymetini bilmeli ve onlara sevgimizi göstermeliyiz. Her kadının hayali olan şey, bir gün annesi gibi yemek yapabilmektir.

Bir Cevap Yaz