«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Bebekler İçin Yemek Tarifleri

Bebekler İçin Yemek Tarifleri

bebekler için yemek tarifleri

Bebekler İçin Yemek Tarifleri

Bebek yemekleri denildiğinde akla hemen hazır mamalar, basit muhallebiler, meyve püreleri geliyor. Oysa bebeğinizin gelişimi için oldukça değerli olan bu ilk adımlar, ilk lezzetler, ek gıdalar bu kadar hafife alınacak kadar değersiz değil. Bebeğiniz için her şeyin en iyisini isterken neden onu içinde ne olduğunu bilmediğiniz besinlere teslim edesiniz ki? O sizin her şeyiniz ve siz onu her şeyden sakınırken nasıl olur da hazır gıdalar ile besleyebilirsiniz? Bu durumda yapmanız gereken çok basit ve bu diğer her konuda olduğu gibi bu konuda da yalnız değilsiniz.

Öncelikle yeni bir hayatın ellerinizde olduğunu ve bu canın canınızdan bir parça olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bu durumda, bu denli kıymetli olan evladınız için her şeyin en güzelini yapmak sizin ellerinizde.

Öncelikle sağlıklı besin, bol protein ve taze tertemiz gıdalar bebeğinizin hem kemiksel hem zihinsel hem de diğer bedensel faaliyetlerinin gelişiminde temel rolü üstlenecektir. Bu nedenle bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan besinleri tercih etmelisiniz.

Ev Yapımı Mamalar

Öncelikle bebeğinizin belli bir döneme kadar damak tadı olmadığını ve yemeye başladığı ek gıdalar ile sadece besinlerin değerlerini aldığını unutmayın. Size lezzetli gelmese de gözünüze hoş görünmese de içindeki sağlıklı besinlerin birleşiminden oluşan bu tarifler ile bebeğiniz güçlenecek, boylanacak ve zeka olarak yaşıtlarının üzerinde olacak.

Bebekler İçin Yemek Tariflerini ele alırken öncelikle bebeğinize de kahvaltı alışkanlığını özel mamanız ile edindirebileceğinizi unutmayın. Akşamdan suya koyulmuş ve tuzu çıkarılmış beyaz peynir, yarım haşlanmış yumurta, tereyağı, süt, bir-iki tane zeytin, birazcık da ekmek içini ezerek ve ince süzgeçten geçirerek –kesinlikle blender kullanmadan- hazırlayacağınız bu kahvaltı gerekli kalsiyumu ve proteini almasında destekçi olacaktır. Belli bir süre sonra vereceğiniz taze sıkılmış 3-4 kaşık havuç suyu ile gözlerinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Akşam yemeği olarak mevsim meyvelerinden az az karışık şekilde tavuk ciğeri ile beraber düdüklü tencerede haşlayabilir, daha sonra bunları süzgeçten geçirerek birazcık zeytinyağı ekleyerek güzel bir mama yapabilirsiniz. Ara öğünlerde günlük olarak bardağa mayaladığınız taze yoğurdunuza yerli muzu ezerek karıştırıp verebilirsiniz. Akşam yatmadan önce yapılabilecek Pirinç Unu maması ile sabaha kadar rahat uyku uyuyabilirsiniz.

Unutmayınız çocuk bakımı kolaya kaçılabilecek bir olay değil ve en büyük zamanı, değeri vermeniz gereken bir süreçtir. Çünkü güzel bakılmış bir bebek bir ülkenin geleceğini belirleyebilir. Güzel ömürler dileğiyle.

Bir Cevap Yaz