«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Çocukların Sevecekleri Pratik Yemekler

Çocukların Sevecekleri Pratik Yemekler

Çocukların Sevecekleri Pratik Yemekler

Çocukların Sevecekleri Pratik Yemekler

Bütün annelerin en korkulu rüyası çocuğunun yemek yememesi zorla yemek yedirmeye çalışmasıdır. Onun için çocukların severek yemesi hayli önemli bir yanıdır. Çocuğun severek yemesi ve pratik olmasına her anne bayılır. Çünkü hiçbir annenin elinde tabak ile çocuğunun peşinden koşturmasına gerek kalmayacak. Hangi anne buna bayılmaz ki. Öncelikle biraz yemeklerin görüntüsüyle oynayın çocuklarınızın seveceği ilgisi çekip merak uyandıracak her türlü sebzeyi bir arada kullanıp siz mükemmel bir sebze yemeği yapabilirsiniz.

Bunca rengin bir arada bulunması çocuğunuzu büyük bir merak saracak sizin ilk lokmayı bayılarak ağzınıza alarak dünyadaki en lezzetli yemeği yiyormuş gibi yaptıktan sonra çocuğunuzun muhteşem bir şekilde güdülemiş olursunuz.  Çocuğunuz ilk lokmayı yemek için sabırsızlanır ve o yemek onun için muhteşem renklerin bir arada olduğu muhteşem bir yemeğe dönüşür. Her annenin en çok mutlu olacağı ve isteyeceği şeyde budur. Çocuğunun severek sebze yemeği yemesidir. Oyun halinde pratik yemekler çocuğunuz artık daha istekli ve severek yiyecek.

Çocuklara Yemekleri Nasıl Sevdirelim?

Çocuğunuzun en çok sevdiği yemeklere benzeterek sevdire bilir zevk alarak yedirebilirsiniz. Pratik yemekler sayesinde gününüzün büyük bir çoğunluğu size kalacak ve böylelikle çocuğunuzla daha çok zaman geçirerek ve kendinize de zaman ayırarak hem mutlu hem de çocuğunuzun ve ailenizin diğer anlarına kendinizi şarj edecek vaktiniz olacak ve ailenizle mutlu, eğlenerek geçirecek saatleriniz olacak. Kelebek etkisi gibi olacak çocuğunuzun severek yiyeceği pratik yemekler. Evinizin ve sizin enerjinizi yükselterek anın tadını çıkaracaksınız.

Çocukların Severek Yedikleri Yemekler

Çocuğunuzun severek yiyeceği pratik yemekler çocuğunuzun tek tip beslenme şeklinden uzaklaştıracak. Böylelikle çocuğunuzun sadece karbonhidrat, sadece protein ve sadece yağ ağırlıklı beslenmesinin önüne geçerek her enerji türünü dengeli tüketerek çocuğunuzun sağlığını müthiş bir şekilde etkileyerek topluma daha sağlıklı bireyler yetiştireceksiniz. Fazla kilolu bireylerin yetişmesinin önüne geçerek obezite tehlikesini ortadan kaldırırsınız.

Çocuğunuzun fikirlerine değer verin onlarla birlikte mutfağa girin birlikte çocuğunuzun seveceği pratik yemekler hazırlayın ve bu süreçte onu da işin için katarak ondan yardım isteyin. Yapacağınız yemeğin en lezzetli yemek olacağını ben şimdiden çok merak ediyorum tadını sence nasıl olacak diye çocuğun yemeğe karşı uyarılmışlık seviyesini yükseltin.

Bir Cevap Yaz