«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Çocukların Sevecekleri Sağlıklı Yemekler

Çocukların Sevecekleri Sağlıklı Yemekler

Çocukların Sevecekleri Sağlıklı Yemekler

Çocukların Sevecekleri Sağlıklı Yemekler

Her anne çocuğunun sağlıklı yiyecekler tüketmesini ister bunun aksine sağlıksız ne varsa kızartma türleri, hamburger tarzı şeylere bayılırlar. Bunun yanında annelere düşen yemekleri daha eğlenceli şekilde hazırlamak öncelikle onları güdüleyecek farklı renk sebzeleri bir arada kullanmalı ve sevdiği diğer yemeklere benzeterek, eğlenceli şekiller vermeye çalışmalıdır. Her çocuğun severek yiyecekleri sağlıklı yemekler olacaktır.

Çocukların sevecekleri sağlıklı yemekleri tercih edip yemeleri için çocuklarınızı daha ilk ek gıdaya geçerken iyi ayarlamalar yapıp damağını sağlıklı sebzelerden mamalar hazırlamalı ve hiçbir zaman ben bunu sezmem güzel değil diye sağlıklı bir şeyin tadına bakıp ben bunu yemem deyip çocuklarınıza vermemezlik yapmayın çünkü çocuklara kötü gelmez. Bu alışkanlığı ilk zamanlarında alışkanlık haline getirdiniz mi yenen yemekler olduğunun bilincini aşıladıktan sonra çocuğunu adeta sağlıklı yemeklerin hastası olacaktır.

Çocuklardan Uzak Tutmamız Gereken Yiyecekler

Fıtrat gereği insan vücuduna zararlı olan şeyleri kızartma cips özellikle de çikolata şeker tarzı yiyecekleri beş yaşına kadar çocuklarınızı bu yiyeceklerden koruyabilirseniz beş yaşından sonra çocuğunuza verseniz bile onu yiyemez. Midesi bulanır ve yiyemez yani her şey siz annelerde bitiyor. Çocuğunuz bir şeyler yemeye geçer geçmez ağzına çikolata çalmazsanız çocuğunu beş yaşından sonra verseniz bile kendisi bunu yemez. Midesi almaz.

Çocuğunuzun severek yiyeceği sağlıklı yemekler çocuğunuzun tek tip beslenme şeklinden uzaklaştıracak. Böylelikle çocuğunuzun sadece karbonhidrat, sadece protein ve sadece yağ ağırlıklı beslenmesinin önüne geçerek her enerji türünü dengeli tüketerek çocuğunuzun sağlığını müthiş bir şekilde etkileyerek topluma daha sağlıklı bireyler yetiştireceksiniz. Fazla kilolu bireylerin yetişmesinin önüne geçerek obezite tehlikesini ortadan kaldırırsınız.

Çocuklarınızla Mutfağa Girin!

Birde çocuklarınızla birlikte mutfağa girmeye deneyin. Çocuğunuzun fikirlerine değer verin onlarla birlikte mutfağa girin birlikte çocuğunuzun seveceği sağlıklı yemekler hazırlayın ve bu süreçte onu da işin için katarak ondan yardım isteyin. Yapacağınız yemeğin en lezzetli yemek olacağını ben şimdiden çok merak ediyorum tadını sence nasıl olacak diye çocuğun yemeğe karşı uyarılmışlık seviyesini yükseltin.  Çocuğunuzun böylelikle yemediği sağlıklı yemekleri daha severek yiyecek ve çocuğunuzun hayatına olan bu dokunuşla hayatının en güzel birikimi olan sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandıracaksınız.

Bir Cevap Yaz