«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Diyet Yapacaklar Dikkat! Bu Gıdalar Asla Masum Değil

Diyet Yapacaklar Dikkat! Bu Gıdalar Asla Masum Değil

Diyet Yapacaklar Dikkat! Bu Gıdalar Asla Masum Değil

Hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde diyet yapmış ya da diyet yapmaya ihtiyaç duymuşuzdur. Fakat diyet yaparken çoğu zaman sağlıksız beslenmeye ya da diyet sandığımız ama aslında diyet olmayan ürünlere bilerek ya da bilmeden tüketmeye devam etmişizdir. Bununla beraber yeteri kadar kilo verememekten şikâyet ederek sürekli doğru bir diyet arayışı içerisine girmekteyiz. Aslında burada dikkat etmemiz gereken şeylerin başında diyet diye tükettiğimiz sağlıksız ve paketli gıdaların tüketimi gelmektedir.

Hangi Yiyecekler Diyete Uygun Değildir?

Örneğin paketli bir diyet bisküvi yerine aynı kaloriye denk gelen ve sizi daha tok tutan farklı bir öğün hazırlayıp tüketebilirsiniz. Bu tarz bir diyet bisküvi yerine bir tabak yeşil fasulye yiyebilirsiniz. Böylelikle hem Bağırsaklarınız daha iyi çalışacak hem de tokluk oranınız daha uzun sürecektir. Bu nedenle diyet dönemi mümkün olduğu kadar paketli gıdalardan uzak durmaya çalışmalısınız. Oldukça ev yapımı yemekler tüketmeye çalışmalısınız. Dışarıda yemekten ya da hazır paketli ürünler yemekten kaçınmalısınız. Bir bisküvi bir kek diye geçiştirdiğiniz yiyeceklerin aslında çok fazla kalorileri sahip olduğu gözden kaçırmamalısınız.

Diyet Döneminde Uzak Durulması Gereken Yiyecekler

Diyet döneminde uzak durmamız gereken yatan tüketimine oldukça dikkat etmemiz gereken bazı ürünler vardır. Bunların başında karbonhidrat ağırlıklı olan ürünler gelmektedir. Özellikle karbonhidrat içeren makarna börek kek pasta tatlı gibi karbonhidrat içeriği yüksek olan yiyeceklerden uzak durmak gereklidir. Bunun yanı sıra ağır yağlar içeren yemeklerden uzak durmak gereklidir. Daha çok sebze ağırlıklı ve protein ağırlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekir.

Diyet ürünü adı altında satılan sağlıklı gibi görülen fakat içeriği hiçte masum olmayan paket ürünlerden uzak durmak gerekir. Özellikle cips kola çikolata gibi ağır karbonhidrat  içeren yiyecek ve içeceklerden tüketmemeye özen gösterilmelidir. Bu ürünler yerine daha sağlıklı ev yapımı ürünler tercih edilmelidir. Yine diyet yaparken alkol ürünlerinden de uzak durmak diyetinize daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Sizde bu dönemlerde alkol  tüketiminden uzak durmalısınız.

Daha fazla Pratik Yemek Tarifi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz