«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Diyet Yemekleri

Diyet Yemekleri

Diyet Yemekleri

Diyet Yemekleri

Öncelikle diyet hepimizin her gün niyet alıp bu gün diyete başlıyorum deyip üstünden birkaç saat geçmeden bozuyoruz. Yapmayı çok istediğimiz ama yapamadığımız bizi ve nefsimizi çok sezdiğimiz yemeklerin, çikolataların, keklerin varlığı bizi zorlayan ve diyetlerimizi bozduran başlıca nedenlerdir.

Diyete niyetlendiğimiz andan itibaren zihnimizin birçok tadı bir arada düşünmesiyle birçok şeyi yeme isteğinin gelmesiyle kendinizle bir çatışmaya girersiniz ve çok geçmeden zihninizin oyununu gelirsiniz kendinizi birden uzak durmanız gereken şeyleri yerken bulursunuz. İlk lokmadan sonra pişmanlık duyarsınız ama yemeye devam edersiniz. Oysaki zihninizin oyununa gelmeyip zihninizi başka bir şeylere yönlendirip başka bir şeylerle uğraşıp aklını dağıtım ilk günü atlattıktan sonra diyetin devamı kendiliğinden gelir.

Kilo Problemi Olanlara Öneriler

Günümüz de kilo problemi aldı başını gidiyor. Günden güne artıyor ülkemizdeki bireylerin 4 kişiden 3’ü fazla kilolu diye geçiyor. Kilolu bireylerin günden güne artmasının en temel nedenleri fastfood tüketiminden kaynaklı oluyor bunun bir diğer sebebi ise hareketsiz yaşamdır. Kilo problemi yaşamamak için düzenli yemek yeme alışkanlığının yanında az miktarla doyumu yakalamak ve bunun yanında yediğin yemeğin kaç kaloriye denk geldiği ve vücutta yağ olarak depolanacak türden olmayan yiyecekler tüketmeye özen göstermek ve sağlığı tehdit etmeyen sağlıklı yiyecekler yiyerek kilo kontrolünüzü elinize alabilirsiniz.

Kilo artışından kaynaklı yapılan diyetlerin yanında insan yaşamını tehdit eden hastalıkların artışını önlemek ve iyileştirmek için diyet yapmak gerekli olacaktır. Yani yaşamanın yanında sağlıklı yaşayabilmek çok önemlidir.

Sağlıklı Diyet Yemekleri

Hastalığınıza göre diyetler uygulamak size rahat bir yaşam sunacaktır. Diyet yemekleri hastalığınıza göre uzak durmanın gereken besin gruplarını hekiminiz tarafından belirlenecektir sağlıklı bir şekilde hayatınızı devam ettirmek için yapacağınız tek şey söylenen diyet yemeklerini tüketmek ve diyet listenize bağlı kalmak gerekir.

Yüksek tansiyon hastasının yediği yemeklerin tuzluluk oranlarının az olduğu bir diyet uygulaması gerekir, şeker hastasının aşırı şekerli şerbetli yemeklerden pilav gibi yemeklerden uzak durması gerekir, damar yapısının tıkanmaya elverişli olan bireyler yağlı yemeklerden ağır etli yemeklerden uzak duracak şekilde diyet yemekleri tüketmek gerekir.

Diyet yemekleri sağlıklı bir yaşamın devamlılığı için oldukça büyük öneme sahiptir. İster obeziteden korunmak ister diğer sağlıklı yaşamın sürdürülebilirliğini tehdit eden hastalıklar için diyet yemekler tüketmek gerekir.

Bir Cevap Yaz