«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. İyi Menü Oluşturmak

İyi Menü Oluşturmak

iyi menü oluşturmak

 İyi Menü Oluşturmak

Hepimiz evimize misafir geldiğinde evimizden memnun ve mutlu bir şekilde ayrılmasını isteriz. Özellikle yemekli davetlerimizde yemeklerimizden hoşnut kalmaları bizim için çok önemlidir. Yemeklerimizden memnun kalmaları için menümüzün içeriğini belirleme konusunda düşüncelere dalarız. Gelen kişilerin yemek tarzlarını bilmek, damak zevklerine hakim olmak bizlere önemli ip uçları verecektir. Eğer bu konularda bilgimiz yoksa menüyü kararlaştırmak biraz daha zorlaşır. Bu yüzdendir ki misafirler gelmeden önce hummalı bir çalışma bizleri bekler. Öncelikli olarak yapmamız gereken iyi menü oluşturmak olur. Bu aslında sandığımız kadar kolay da olmaz.

İyi Menü Püf Noktaları

Misafirlerimizin yemeklerimizden memnun kalıp doymalarını istediğimiz için iyi menü oluşturmak isteriz. İyi menü oluşturmanın bazı püf noktaları vardır. Yemeklerin birbirine uyumu, gelenlerin damak zevki vs. oldukça önemlidir. Yemeklerin kendi içlerindeki lezzetlerinin güzel olması yanı sıra iyi bir menü için düşünülmesi gereken en önemli noktalardan biri de yemeklerin birbiri ile olan uyumudur. Bu yüzden yemekleri kendi aralarında kombinlenebilir lezzetlere sahip olmasını isteriz.

Uygun menüyü kararlaştırdıktan sonra ise yanında vereceğimiz içecekler, sonrasındaki tatlılar kararlaştırılır. Bunların hepsi bir bütün halinde menümüzün memnuniyetini sağlar. Yemeklerin birbirleri ile olan uyumu için seçtiğimiz çorba, ara sıcak, ana yemek ve yanında bulunan servislerimiz, tatlıların lezzetlerinin birbiri ile çatışan tatlar değil birbirleri ile yakışan tatlar olması gerekir. Yemeğimizin yanında servis edeceğimiz içecekler ise kişilerin zevkine göre olabilir. İçeceklerdeki çeşitliliğiniz memnuniyet ihtimalini artıracaktır.

İyi Menü Sofraları

Yemekli misafirinizi ağırlamak için ilk adım iyi menü oluşturmak idi. İyi bir menü oluşturdunuz ve menünüzden eminsiniz. Son olarak yemeklerinizin servisi de yemeklerin lezzeti kadar önemli olduğu için servis ayrıntılarını da detaylı şekilde yerine getirmeniz gerekir. İyi bir servis için öncellikli olarak sofra düzeniniz ve sofranızda kullandığınız araçların temizliği çok önemlidir. Kişiye özel açtığınız servisinizde çatal bıçak kaşık olması gerekir. Tatlı için ise tatlı çeşidinize göre kaşık ya da tatlı çatal ve bıçağı servise eklemeniz gerekir. Menünüz ve servisinizin uyumu ile mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz