1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kaç Çeşit Çorba Var! Duyunca Şok Olacaksınız

Kaç Çeşit Çorba Var! Duyunca Şok Olacaksınız

«

Çorba her evde yapılan ve sıklıkla tüketilen yiyeceklerin başında gelir. Özellikle kış aylarının vazgeçilmez bir başlangıç olarak yemeklerin başında gelir. Kış aylarında daha çok sıcak çorbalar tüketilir. Hasta olunduğunda özellikle sebzeli kemik sulu çorbalar çok fazla tüketilir. Bu çorbalar tamamen şifa kaynağıdır.

İçerisinde birçok sebze ve kemik suyu ile hazırlanan bu çorba çeşitleri oldukça lezzetli ve doyurucu olmasının yanı sıra bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklara karşı koruyucu özellikler gösterir. Bu çorba çeşitlerini evlerinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında tercih edilen mercimek çorbası ezogelin çorbası yayla çorbası Anadolu da en çok yapılan çorba çeşitlerindendir. Bunun ile beraber domates çorbası, brokoli çorbası, kabak çorbası gibi yüzlerce çorba çeşidi vardır ve hepsi de oldukça lezzetlidir.

Çorba Çeşitleri Tüketimi

Çorba çeşitlerini ülkemizde  kış aylarında çok tüketmesinin yanında ramazan aylarında da çok fazla tüketir. İnsanlar Ramazan ayında orucunu açarken ilk olarak sade bir çorbayla ağır yemekler yemeden orucunu açmayı tercih eder.

Böylelikle uzun saatler yaşanan açlık sonrasında çorbalar oldukça hafif ve lezzetli gelir. Ülkemizde en çok sevilen yiyeceklerin başında gelir bunun yanı sıra küçük bebeklerde de gıdaya geçiş aşamasında ilk olarak çocuklara getirilen yiyecekler daha çok çorba ağırlıklı yiyeceklerdir. Farklı sevgilerden yapılan çorbalar bu kadar ya geçiş aşamasında çok fazla tercih edilen yiyecekler arasında yer alır.

Bu Çorba tariflerine ülkemizde hem de yurtdışında çok fazla çeşit yapılmaktadır Fransızlara özgü olan  şu an ordasın dışında çorba çeşitlerinden biridir. Tabii ki bizim kendi kültürümüzdeki çorba var özellikle mercimek çorbası ezogelin çorbası domates çorbası çok daha fazla tercih edilir fakat yabancı çorbalar içerisinde en çok tercih edilenlerden biri de bu soğan çorbalarıdır hem vitamin mineral bakımından oldukça zengin hem de lezzet çorbaları başında gelir.

Sizde evinizde birbirinden lezzetli bu çorbaları deneyip hem siz hem de sevdiklerinizin içmesi için ikram edebilirsiniz. Yine ülkemizde en çok sevilen çorbalardan biri olan da kelle paça çorbasıdır. Bu çorba tam bir şifa deposu olan bir çorba çeşididir.

Daha fazla Kolay Çorba Tarifi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz