«

Birçok insan düzenli beslenmek yerine, bir dönem gelip sıkı rejime girerler ve böyle yaptıklarında zayıflayacaklarını düşünürler, ancak hayallerini süsleyen o sağlıklı vücuda ulaşamazlar. Bu yüzden beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek, düzenli egzersiz yapmanız gerekmektedir. Düşünün hayat boyu rejim yapabilir misiniz? Bu yüzden vücudumuzdaki fazla yağı atmak için egzersiz yaparken, düzenli bir şekilde beslenmemiz gerekiyor.

Doğru Beslenme Aşağıdaki Maddeleri Uygulamakla Mümkün Olabilir

İnsanlar yemek yemekten korkar, ancak bu durumdan korkmayın. Yemek yerken metabolizmanız yüzde 35 daha az çalışır. Tabi şunu unutmayın miktar; besin dengesi ve yemek yeme zamanı büyük önem taşır.

Günde 3 öğün mutlaka yemek yiyiniz. Yemekten kaçınmayınız. Eğer ana öğünler arasında acıkıyorsanız, ara öğünlerinizi bastıracak yiyecekler yiyin.

Çok fazla yemek yediğinizde beyninizde tokluk hissi oluşur. Bu hisse izin vermeyin.

Canınızın istediği ürünleri ölçülü bir şekilde tüketebilirsiniz.

Her gün çikolata tüketebilirsiniz. Çikolataların büyüklüğü iki parmağı geçmediği sürece.

Tatlıyı kesemiyorum diyorsanız, tatlı ihtiyacınızı öğleden sonra 3’e kadar ölçülü bir şekilde karşılayabilirsiniz. Tatlı tercihi olarak sütlü tatlıları tercih etmeye özen gösterin. Unutmayın ki meyveler de tatlı ihtiyacınızı rahatlıklar karşılayacaktır.

Ekmek, makarna, pilav vs. gibi karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan kaçmaya çalışmayın, tam tersine ölçülü ve dengeli bir biçimde tüketin.

Et, süt, kuru baklagiller vs. gibi protein ağırlıklı besinleri tüketmeye özen gösterin. Proteinler kas yapımında size faydası olur. Şunu da unutmayın hiçbir gıda maddesi vücutta yağ yakımını sağlamaz.

Bol miktarda su için. Su ihtiyacınızı kahve, diyet içecekler ve alkollü içecekler vücudunuzun su ihtiyacını karşılamaz.

Tükettiğiniz gıdalardan aldığınız yağlar vücudunuz için en önemli enerji kaynaklarındandır, ancak tükettiğiniz yağın miktarı ve cinsi önemlidir.

Yemek alışkanlığınızı değiştirerek ve düzenli egzersiz yaparak, mutluluğu elde edebilirsiniz. Bunların hepsi sizin elinizde.

Bir Cevap Yaz