«

Sağlıklı sularla yaza daha taze bir başlangıç yapın. Yazın yaklaşması, alerji döneminin başlaması ve mevsim değişikliği ile sadece mutfaklarımız değil vücutlarımız da değişiyor. Birkaç kilo vermek, detoks yaparak bedeni arındırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve metabolizmayı hızlandırmak için harika bir zaman! Evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz sular ile hem suyunuz daha lezzetli ve sağlıklı olabilir hem de sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Sebze ve meyve sularının faydalarını okuduktan sonra damak zevkinize uygun karışımı kendiniz yaratabilirsiniz.

Nane

Yaprakları yağın sindirilmesini tetiklediği için kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttan toksinlerin atılmasına destek olurken karın ağrısına da iyi gelir.

Limon

C vitamini deposu olmasının yanı sıra limon suyu sindirime yardımcı olur, vücudunuzu alkalize eder ve karaciğerin temizlenmesine destek olur.

Salatalık

İçeriğinin %95’i su olduğu için sade su içmekten daha faydalıdır. Su ihtiyacınızı karşılarken toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olur.

Lime

İçindeki sitrik asit yağların yakılmasını hızlandırdığı ve antioksidan deposu olduğu için en iyi desteğiniz olacak.

Maydanoz

Kanı temizler, sindirim sistemini düzenler, karaciğere destek olur.

Kiraz

Cilt problemlerini düzeltilmesine içeriden yardımcı olur, romatizma ağrılarını hafifletir.

Zencefil

Sindirim sistemini güçlendirir, mide hastalıklarının ve gaz spazmlarının giderilmesine yardımcı olur, soğuk algınlığı tedavisi için bire birdir.

Yaban Mersini

Yaraların hızlı iyileşmesini sağlar, kalp ve damar sisteminin doğal ilacı olduğu söylenebilir.

Buğday Çimi

Hücre ve dokuların yeniden yapılanmasına destek olur, vücuttaki ilaç artıklarının temizler, karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur, kalp ve damar sistemini güçlendirip bağırsakları, rahmi ve akciğerleri besler, anti bakteriyel özelliğe sahiptir.

Bir Cevap Yaz