«

Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda, ruh halinize göre beslenmenizin size yarar sağlanacağı ortaya çıktı. Örneğin sinirli bir halinizde makarna yemekten veya kafeinli içeceklerden uzak durmak sağlığınız için önemli. Ruh halinize göre beslenebilirsiniz, işte ruh halinize göre besinler;

Agresiflik: Agresif bir gününde iseniz fındık, fıstık ve ceviz yemeniz size iyi gelecektir. Kısacası yağlı tohumlar tavsiye edilmektedir.

Çekingenlik: Çekingenlik yaşıyorsanız, fosfor açısından zengin besinler ve kuru baklagiller tüketmek size iyi gelecektir.

Endişe: Endişeli anlarınızda vücudunuz aşırı sıvı kaybedecektir. Bu yüzden sıvı gıdalar tüketilmesi tavsiye ediliyor. Çorba, komposto veya meyve suyu içilmesi önerilmektedir.

Yalnızlık: Yalnızlık duygusunu hafifleten yiyeceklerimiz; biber, patlıcan, domates, patlıcan ve patatestir. Yalnızlık hissediyorsanız bu yiyeceklerini tüketmenizi tavsiye ediyorlar.

Hayal Kırıklığı: Sebzeler kendi içerisinde hayal kırıklığı hafifletici etkenler içermektedir. Enginar ve kereviz bu duruma karşı etkili besinlerdir.

Keyifsizlik: Keyifsizliğinizi üzerinizden atmak için tek yapmanız gereken kendinizi ödüllendirmek. Seveceğiniz herhangi bir besin pizza, döner, hamur işi vs. ne istiyorsanız onu yiyebilirsiniz.

Aşırı Öfke: Kendinizi aşırı öfkeli hissediyorsanız o zaman makarna, ekmek, sebze ve bol bol meyve yemelisiniz. Aşırı öfkeli durumlarda Kırmızı et ve kafeinli içeceklerden uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Özgüven: C vitamini yönünden bol yiyecekler tavsiye edilmektedir. Haşlanmış patates, portakal, yeşil biber, kuşburnu vs. gibi yiyecekler insana güven vermektedir.

Depresyon: Kendinizi depresyonda hissediyorsanız o zaman size şekerli besinler tavsiye edilmektedir. Çikolata, sütlü tatlılar gibi.

Bir Cevap Yaz