1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Yemek Yapmayı Ucuza Getirmek

Yemek Yapmayı Ucuza Getirmek

«

Yemek Yapmayı Ucuza Getirmek

Zaruri bir ihtiyaç olan yemek yapmak bazen oldukça külfetli olabiliyor. Ancak bu külfetten uzak daha uygun maliyete daha keyifli yemekler yapılabilir. Ucuz yemek tarifleri arasından seçim yapılarak yemek yapma işi daha uyguna getirilebilir. Yemeği uyguna getirmek istiyorsak ilk olarak yemeğin içine katacağımız malzemeleri ucuz, doyurucu ve aynı fiyata daha çok alınabilecek malzemelerden seçmeliyiz. Bunun içinde ilk olarak iyi bir pazar araştırması gerekir.

Ucuz Yemek Tarifleri Malzemeleri

Kuru bakliyatlar ucuz yemek tarifleri için en ideal yemek malzemelerindendir. Klasik olarak hem yapması kolay hem de oldukça ucuz olan makarna ilk tercih olmalıdır. Makarna ile birçok çeşit hazırlanabilir. Sadece haşlanarak yemek çeşidi çıkarılabileceği gibi değişik malzemeler katılarak ve farklı pişirme şekilleri ile farklı lezzetler elde edilebilir. Ama en ucuza denk geleni haşlama şeklinde hazırlananıdır. Haşlama makarna salçalı ve yoğurtlu olarak en uygun şekilde servis edilebilir.

Diğer ucuza hazırlayabileceğiniz yemek ise patates ile yapılan yemeklerdir. İki yemek çeşidi de oldukça doyurucudur ve tek seferde çok fazla kişiye yetebilir. Patatesi çok farklı pişirme yöntemleri ile hazırlayabilir ve ucuza mal edebilirsiniz. Bunun yanında fiyatı uygun olan ürünlerden biri de şehriyedir. Hem çorbasını yapabilir hem de pilavını tek çeşit veya pirinç içinde değerlendirebilirsiniz.

Ucuz Yemek Yapmanın Püf Noktaları

Yemek yaparken ucuza denk getirmenin en kolay yolu malzemenin fiyatının iyi araştırılmasıdır. Çünkü aynı her yerde farklı fiyatta olabilir. Yani ucuz yemek tarifleri için ucuz olan malzemeler gereklidir. Bunun için en uygun fiyatlara pazarda ulaşabilirsiniz. Ancak pazara gitmenin de püf noktası vardır. Örneğin akşam pazarı sabahki fiyatlara göre çok daha uygundur. Ayrıca eğer marketten alışveriş yapıyor iseniz; alışverişe başlamadan önce birkaç marketi dolaşmalı ve fiyat karşılaştırması yapmalısınız.

Genel de büyük marketlerde belli günler kampanyalar olmaktadır. Bu kampanya günlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yemek yaptıktan sonra kalan yemeği atmayıp bir sonraki günün yemeğinde değerlendirebilirsiniz. Örneğin yumurta haşlaması ile kahvaltı yaptı iseniz ve yumurta kaldıysa akşama kalan yumurta ile salata yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz